Zakup legginsów idealnych w pięciu prostych krokach

Praktycznie w każdym poradniku dotyczącym dobierania i stylizowania legginsów pojawia się informacja o tym, że legginsy nie są rajstopami, więc muszą być traktowane całkowicie inaczej. Nie powinny być noszone do spódnic, krótkich szortów i sukienek, ale jak najbardziej mogą być zakładane do oversizowych t-shirtów, luźnych koszuli czy też modnych trop topów łączonych z garniturowymi marynarkami i skórzanymi kurtkami. Pięć prostych kroków zawsze umożliwi ich idealny wybór. Na co warto zatem zwrócić uwagę, gdy wybiera się legginsy damskie w sklepie?

1. Dobra długość

Jeżeli legginsy chce się nosić na co dzień, a nie tylko na siłownię, zdecydowanie muszą to być legginsy klasycznie długie. Co prawda w latach 2000 rzeczywiście panowała moda na krótkie kolorowe getry, które były zakładane do dżinsowych szortów i falbaniastych spódniczek, jednakże czas, w którym pierwsze skrzypce grały kicz i kolorystyczne przeładowanie, już dawno minął i został zastąpiony przez stonowany minimalizm. Długa prosta nogawka powinna kończyć się tuż nad kostką lub na linii kostki. Niewskazane będzie również noszenie zbyt długich legginsów, które zaczną marszczyć się na bucie. W ich przypadku najlepszym wyjściem z sytuacji okaże się po prostu ich skrócenie i dopasowanie do wzrostu.

2. Dopasowanie w talii

Legginsy mają być oczywiście wygodne, bo często po to się je właśnie wybiera, by zapewnić sobie nieskrępowane ruchy i pełną swobodę, przydające się w tych najbardziej zabieganych i aktywnych dniach. Paradoksalnie jednak w przypadku tego ubrania zbyt duży luz okaże się niewskazany, bo legginsy niedopasowane do talii będą z tej talii bez przerwy się zsuwać i trzeba będzie bezustannie podciągać je w górę i przywracać na miejsce, co może być mocno frustrujące i męczące. Nogawka może być lekko luźniejsza, ale w talii liczy się perfekcyjne dopasowanie. Czasami warto nawet pokusić się o wybór legginsów w rozmiarze mniejszym niż ten, który teoretycznie najbardziej pasuje na sylwetkę, albowiem już podczas zwykłego chodzenia materiał legginsów będzie się rozciągać, co warto mieć na uwadze.

3. Podwyższony stan

Efekt fajnie wymodelowanej sylwetki, na której zależy większości kobiet decydujących się na założenie nowoczesnych legginsów dla Pań w takich modelach , uzyskuje się głównie poprzez zastosowanie podwyższonego stanu. Obecnie pojawia się on dosłownie we wszystkich dolnych częściach garderoby – klasycznych jeansach, prostych materiałowych spodniach, spódnicach, szortach i właśnie legginsach. Znakomicie wygładza tę najbardziej newralgiczną strefę kobiecego ciała i sprawia, że boczki czy fałdki stają się wprost niewidoczne, jak gdyby wcale ich nie było. Podwyższony stan wyszczupla też talię, a czasami wręcz jest w stanie ją utworzyć. Najkorzystniej prezentuje się w zestawieniu z krótszymi bluzkami i topami, bo to dzięki nim staje się widoczny i jednocześnie zdolny do efektywnego modelowania figury.

4. Jakościowy materiał

Sporo zostało już powiedziane na temat doboru właściwego rozmiaru i kroju legginsów damskich, więc najwyższa pora zerknąć na ich jakość i ogólny wygląd, wynikające przede wszystkim z materiału, z którego zostaną one wykonane. Tworzywo musi pasować do przeznaczenia ubrania. W przypadku gdy legginsy mają być noszone głównie po domu, śmiało można postawić na te klasycznie bawełniane, jednakże duża domieszka elastycznych włókien okaże się niezbędna dla legginsów wykorzystywanych do ćwiczeń. Z kolei dodatek kaszmiru zagwarantuje materiałowi cudowną miękkość i wyższe właściwości grzewcze, co ze zwykłych z pozoru legginsów uczyni idealny strój do noszenia mroźną zimą lub późną jesienią.

5. Neutralna kolorystyka

A co z kolorem? Czy warto z nim zaszaleć i zdecydować się na coś mocno energetycznego lub neonowego, czy może jednak pójść w tym drugim kierunku i polubić się z odcieniami neutralnymi i stonowanymi? Niby jest to kwestia gustu i indywidualnych preferencji, ale jednak w większości przypadków barwy stonowane będą lepsze od tych krzykliwych. Absolutnym faworytem jest natomiast klasyczna czerń. W ciemnych legginsach każda kobieta będzie wyglądać dobrze.