Spódnce – porady i wskazówki

Kluczem do każdego stroju jest spódnica. Niezależnie od tego, czy ubierasz się do pracy, czy wychodzisz na randkę, spódnica będzie dyktować Twój wygląd. Spódnice są we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc wybór odpowiedniej może być trudny. Na szczęście istnieją pewne uniwersalne znaki, które mogą pomóc Ci znaleźć idealną spódnicę.

Poznaj swój typ ciała

Spódnce

Może to zabrzmieć oczywisto, ale jest tak wiele różnych typów ciał! Spódnice są zazwyczaj skrojone dla różnych sylwetek. Jeśli masz bardzo krągłą sylwetkę, możesz wyglądać świetnie w spódnicy ołówkowej. Jeśli jednak masz bardzo szczupłą, atletyczną budowę, będziesz chciała nosić inny krój. Znajomość Twojego typu ciała może pomóc Ci zidentyfikować odpowiednią dla Ciebie spódnicę. Może również pomóc Ci zdecydować, co z nią nosić.

Aby wyglądać najlepiej, musisz wiedzieć, jak nosić odpowiednie ubrania. Jeśli nie jesteś pewna, jaki masz typ ciała, spójrz na siebie w lustrze. Stań w swojej najbardziej pochlebnej pozie, a następnie przeanalizuj swoją pozę. Co najbardziej podoba Ci się w Twoim ciele? W jakich obszarach czujesz się najbardziej pewna siebie? Czy jest jakaś pozycja, w której czujesz się niekomfortowo? To wszystko pozwoli Ci poznać swój typ ciała.

Zrozumienie różnicy między chustą a spódnicą

Podczas zakupów spódnicy istnieją dwie bardzo odrębne kategorie, które musisz rozważyć. Jeśli spojrzysz na nie jako na dwa oddzielne przedmioty, zakupy będą znacznie łatwiejsze. Owijka to tradycyjny ubiór, który jest zazwyczaj noszony jako okład. Jest podobny do kimona w stylu i możesz znaleźć je w bardziej stonowanych kolorach.

Owijka jest zwykle noszona jako góra z innym elementem, takim jak tunika, nad nią. Spódnica to bardziej modny element, który jest również dopasowany, ale nie tak dopasowany jak formalna sukienka. Są one zazwyczaj wykonane z bardziej miękkiej tkaniny i znajdziesz ogromną różnorodność kolorów, krojów i stylów. Długość spódnicy może wahać się od połowy uda do połowy łydki.

Sprawdź talię

Kolejnym kluczowym obszarem, na który należy zwrócić uwagę, przy wyborze spódnicy, jest talia. Większość spódnic ma pas lub górę, która mieści się między biustem a biodrami. Jednak spódnice mają również wszytą talię. Spódnica ma wszytą talię, jeśli pas spódnicy jest również wszyty. Jest to zależne od projektanta, ale zazwyczaj oznacza to mały szew tuż pod biustem.

Spódnice bez paska w talii są o wiele bardziej prawdopodobne, że są topem. Jeśli talia spódnicy jest zbyt niska, będziesz pokazywać swoją bieliznę. Jeśli talia jest zbyt wysoka, może sprawić, że będziesz wydawać się szersza i bardziej niezrównoważona.

Długość jest kluczowa

Długość spódnicy jest bardzo ważna. Jest to szczególnie prawdziwe przy wyborze spódnicy mini. Spódnice mini są zazwyczaj znacznie krótsze niż ich odpowiedniki w standardowym rozmiarze. Wybierając długość, weź pod uwagę sposób, w jaki będziesz nosić spódnicę. Jeśli nosisz ją z tank topem i obcasami, długość powinna sięgać połowy łydki. Jeśli jednak nosisz ją ze swetrem, długość powinna być na poziomie lub tuż poniżej kostki. Długość spódnicy jest również często zależna od wydarzenia. Jeśli zamierzasz włożyć nisko wyciętą sukienkę, możesz wybrać długość, która jest nieco powyżej kostki.